Jak wybrać biuro rachunkowe?

W cyklu wpisów "Finansowe Życie" będziemy Państwu przedstawiać wiedzę przydatną przy wyborze usług wpierających podstawową działalność każdego przedsiębiorcy. W dzisiejszym wpisie na podstawie doświadczeń Klientów naszego biura rachunkowego podpowiadamy jak wybrać poprawnie biuro rachunkowe i na jakie aspekty należy warto zwrócić uwagę.

Punktem wyjścia do dokonania wyboru biura rachunkowego jest zweryfikowanie trzech, fundamentalnych kwestii, które pomogą wyselekcjonować podmioty do dalszej rozmów.

Należy sprawdzić czy:

  1. Biuro rachunkowe posiada licencję Ministra Finansów do prowadzenia usługowego ksiąg rachunkowych.

Od roku 2014 r. każda osoba posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, niekarana w zakresie określonych przestępstw oraz posiadająca Ubezpieczenie OC na prowadzenie tego typu działalności może oferować tego typu usługi.

Nasza praktyka pokazuje, iż istotnym faktem dla klientów są kwalifikację i umiejętności osób prowadzących biuro rachunkowe. Takim potwierdzeniem tych atrybutów jest licencja Ministra Finansów bo ta do roku 2014 była wydawana wyłącznie osobą, które zdały egzamin bądź ukończyły studia z zakresu finansów i rachunkowości.

  1. Czy biuro posiada doświadczenie i kwalifikacje w obsłudze takich firm jak Państwa.

Każda firma ma swoją wyjątkową specyfikę a tym samym potrzeby. Warto sprawdzić z jakiej branży i jakie typu firmy obsługuje biuro rachunkowe z którym podejmujemy rozmowy.

Doświadczenie współpracy biura rachunkowego np. z firmami budowlanymi daje przedsiębiorcy, który prowadzi lub zamierza prowadzić działalność budowlaną komunikat, iż biuro ze specyfiką branży jest zaznajomiona. Dzięki temu łatwiej o wymianę doświadczeń, prawdopodobieństwo podpowiedzi ze strony biura rachunkowego w niestandardowych sytuacjach.

Po kolejne warto zapytać o formy prawne obsługiwanych przez biuro podmiotów. Jeśli biuro obsługuje w większości przedsiębiorców prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze to przedsiębiorca prowadzący działalność jako spółka z o.o. powinien poszukać kolejnego podmiotu do negocjacji. Proszę pamiętać, iż Państwa firma nie jest polem do nauki, lecz żywym organizmem rynkowym, który w każdej chwili może potrzebować merytorycznego wsparcia.

łukasz jabłoński.2
Autor:
Michał Jabłoński

office@kancelariajablonscy.pl

+22 299 45 65

rozwiązania dla biznesu
Formularz Kontaktowy
Bądźmy w kontakcie
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Jabłońscy Sp. z o.o. moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Kancelaria Jabłońscy Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci podanego przeze mnie numeru telefonu przez Kancelaria Jabłońscy Sp. z o.o. w celu prowadzenia działań marketingowych przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących w rozumieniu ustawy Prawo telekomunikacyjne.
Jak wybrać biuro rachunkowe?
Przewiń na górę