Rachunek bankowy z tajemnicą bankową

Na łamach naszego Bloga "Zmiany w Prawie" opisaliśmy nachodzące zmiany w zakresie automatycznej wymiany informacji finansowej, które począwszy od roku 2018 ujawnią wszelkie dane o zagranicznych rachunkach bankowych polskich rezydentów i ich spółek. Czy w obliczu nadchodzącej regulacji należy zapomnieć o tajemnicy bankowej? Gdzie znaleźć rachunek bankowych z tajemnicą bankową?

Rachunek bankowy z tajemnicą bankową jest atrybutem odznaczającym najlepszą bankowość. Gwarancja poufności to wartość za którą gotowi jesteśmy płacić ponad standardowe opłaty w zamian otrzymują taki rachunek bankowy dający pełną prywatność.

CRS a tajemnica bankowa

Niestety zmiany w zakresie automatycznej wymiany informacji finansowej definiują na nowo rynek bankowości prywatnej i private bankingu. Podpisane porozumienie w ramach OECD zmienia warunki prywatności finansów zarówno dla osób fizycznych jak i prowadzonych przez polskich rezydentów podmiotów zagranicznych. Szwajcarska czy luksemburska bankowość nie uchroni nas przed ciekawością polskich organów skarbowych.

Zawarte porozumienie nakłada na banki obowiązek identyfikacji rezydencji podatkowej klienta a następnie automatyczne raportowanie do lokalnych organów skarbowych o przepływach finansowych danego podatnika. Ponieważ porozumienie zawarło większość krajów europejskich zarówno z Unii Europejskiej (Luksemburg, Austria) i Europejskiego Obszaru Gospodarczego (Szwajcaria, Isle of Man, Jersey, Liechtenstein), produkt bankowy – konto bankowe z tajemnicą bankową – staje się w Europie niedostępny.

Euro Pacific Bank - poufność, stabilność i gwarancja bezpieczeństwa

W poszukiwaniu prywatności i tajemnicy bankowej należy udać się do Euro Pacific Banku Ltd. Bank ten jest w trakcie dokonywania zmiany jurysdykcji z kraju który przystąpił do porozumienia OECD – St. Vincent i Grenadyny – na Puerto Rico, terytorium zorganizowane nieinkorporowane Stanów Zjednoczonych, które to nie przystąpiły do porozumienia OECD. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż Puerto Rico jest terytorium stowarzyszonym ze Stanami Zjednoczonymi na którym obowiązują niektóre przepisy amerykańskiej konstytucji.

Stany Zjednoczone nie przystąpiły do porozumienia OECD, gdyż same realizują program wymiany informacji finansowej w oparciu o ustawę FACTA (ang. Foreign Account Tax Compliance Act) – regulacji, która nakłada na instytucje finansowe, w tym polskie banki, obowiązek przekazywania władzom podatkowym informacji o rachunkach prowadzonych na rzecz podatników powiązanych ze Stanami Zjednoczonymi w tym informacji o spółkach zarejestrowanych na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Polityka otwierania rachunku bankowego w EPB

Polityka świadczenia usług Euro Pacific Banku nie dopuszcza otwarcia rachunku bankowego dla rezydenta podatkowego Stanów Zjednoczonych oraz podmiotów gospodarczych zarejestrowanych na terytorium Stanów Zjednoczonych. Nie mniej na etapie compliance and due diligence Euro Pacific Bank Ltd przeprowadza procedurę FACTA dla celów statystycznych i proceduralnych. Brak obsługi klientów amerykańskich w żadnym stopniu nie wpływa na dostępność amerykańskiego dolara (USD DOLLAR) do celów transakcyjnych czy inwestycyjnych.

Rachunek bankowy z tajemnicą bankową wraz z Kancelarią Jabłońscy

Kancelaria Jabłońscy jest partnerem Euro Pacific Bank Ltd w Polsce, dzięki czemu pozwala na przygotowanie się i sprawne przejście procedury otworzenia rachunku bankowego z tajemnicą bankową w Euro Pacific Banku. Dzięki dedykowanemu opiekunowi ze strony banku gwarantujemy najwyższą jakość obsługi i bezpieczeństwo danych.

Nasze wsparcie

Kancelaria Jabłońscy świadczy usługi pomocnicze w zakładaniu rachunków bankowych za granicą dla osób fizyczynych oraz osób prawnych. 

michał jabłoński_kj
Autor:
Michał Jabłoński

office@kancelariajablonscy.pl

+22 299 45 65

rozwiązania dla biznesu
Formularz Kontaktowy
Bądźmy w kontakcie
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Jabłońscy Sp. z o.o. moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Kancelaria Jabłońscy Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci podanego przeze mnie numeru telefonu przez Kancelaria Jabłońscy Sp. z o.o. w celu prowadzenia działań marketingowych przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących w rozumieniu ustawy Prawo telekomunikacyjne.
Rachunek bankowy z tajemnicą bankową
Przewiń na górę