Tax Haven Review 2017 – Cypr

Przez długie lata Cypr był pierwszym wyborem polskich inwestorów spośród rajów podatkowych. Zmiana przepisów w zakresie opodatkowania wynagrodzeń dyrektorów oraz kryzys finansowy w latach 2012-2013 uderzyły w popularność tej jurysdykcji, która w strategicznym planowaniu struktury podatkowej jest niezwykle użyteczna.

Lokalna spółka limited – PLC (Private Limited by Shares) – jest bardzo użytecznym podmiotem w strukturze o naturze holdingowej. Dzięki zwolnieniu podatkowemu dochodów kapitałowych, dywidend oraz dochodów ze sprzedaży instrumentów finansowych, spółka Private Limited by Shares w strukturze podatkowej spełnia istotną funkcję.

Po kryzysie w latach 2012-2013 wzrosło zainteresowanie lokalnym rynkiem nieruchomości, na którym pojawiło się wiele sposobności inwestycyjnych, ale także sposobność na zmianę rezydencji podatkowej gdzie kwota wolna od podatku jest blisko 26 razy większa niż w Polsce i wynosi 82.000 PLN.

Dodatkowo Cypr dzięki licznym umową o unikaniu podwójnego opodatkowania (ponad 49), dostępie do rynku wewnątrzwspólnotowego oraz anglosaskiemu kanonowi prawa oferuje inwestorom stabilny i sprawny system prawa ukierunkowany na wspieranie biznesu.

Skrót informacji o destynacji
Skrót informacji o spółce
  • Język urzędowy – grecki, turecki

  • Stolica – Nikozja

  • Stawka CIT – 12,5%

  • Podstawowa stawka VAT – 19%
  • Typ jurysdykcji – członek UE

  • Lokalne podmioty – PLC

  • Ranking Doing Business 2017 – 45 miejsce

Lokalna spółka – PLC
Kapitał początkowy – 1 EUR
Czas rejestracji – 7-21 dni
Stawka CIT – 12,5%
Księgowość – obowiązkowa + audyt
Typ spółki – limited (sp. z o.o.)

Bezpieczeństwo
Jakość systemu podatkowego
Korzyści podatkowe
Tax Haven Review 2017 – Cypr
Przewiń na górę