Tax Haven Review 2017 – Gibraltar

To niewielkie państwo na południowym wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego jest idealnym miejscem do ulokowania spółki offshore a od niedawna również prywatnej fundacji. Gibraltar oferuje szereg korzyści, które możemy spotkać w innych popularnych destynacjach offshore. Niemniej Gibraltar oferuje wartość unikalną – specjalny status w obrębie Unii Europejskiej.

Gibraltar od roku 1973 jest członkiem Unii Europejskiej na mocy art. 227 pkt. 4 Traktatów Rzymskich, jako terytorium, za którego politykę zagraniczną odpowiedzialne jest państwo członkowskie. Dzięki takiemu statusowi Gibraltar może korzystać z większości swobód związanych z członkostwem w Unii Europejskiej i Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG).

System podatkowy charakteryzuje się zasadą terytorialności. Oznacza to, że dochody uzyskiwane przez spółkę z Gibraltaru spoza terytorium Gibraltaru nie podlegają opodatkowaniu. Stawka CIT – 10%* ma zastosowanie wyłącznie do dochodów uzyskiwanych na Gibraltarze. Co więcej na Gibraltarze nie ma podatku od zysków kapitałowych, podatku od nieruchomości, spadków i darowizn.

Niemniej jednym z najważniejszych atutów Gibraltaru są regulacje dot. hazardu online. Jest on całkowicie legalny i opodatkowany zryczałtowanym podatkiem w wysokości 1% dochodu.

Skrót informacji o destynacji
Skrót informacji o spółce
  • Język urzędowy – angielski

  • Stolica – Gibraltar

  • Stawka CIT – 10*

  • Typ jurysdykcji – offshore

  • Lokalne podmioty – Private Limted Company

  • Ranking Doing Business 2017 – brak informacji

Lokalna spółka – PLC
Kapitał początkowy – 100 GBP
Czas rejestracji – 3-7 dni
Stawka CIT – brak
Księgowość – obowiązkowa
Typ spółki – limited (sp. z o.o.)

Bezpieczeństwo
Jakość systemu podatkowego
Korzyści podatkowe
Tax Haven Review 2017 – Gibraltar
Przewiń na górę