Tax Haven Review 2017 – Wielka Brytania

Popularność wyboru Wielkiej Brytanii, jako miejsca na uruchomienie spółki dla biznesu międzynarodowego zachwiała decyzja o tzw. Brexicie. Brak informacji o warunkach wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej sprawia, że nawet najprostszy system rejestracji spółek czy przyjazne prawo korporacyjne i podatkowe może nie zatrzymać exodusu przedsiębiorców z Wysp Brytyjskich.

Obecnie dzięki elektronicznemu systemowi Companies House jesteśmy wstanie sami dopełnić wszelkich obowiązków sprawozdawczych, jakie posiada spółka. Niemniej w porównaniu do sąsiedniej Irlandii, stawka podatku CIT wynosząca 19% powoduje, że angielska spółka jest mniej atrakcyjna dla inwestorów a w obliczy Brexitu, Irlandia staje się naturalnym wyborem.

Próg rejestracji do VAT wynosi 85.000 GBP obrotu w rok. Może wydawać się on atrakcyjny dla polskiego przedsiębiorcy, lecz tylko w przypadku prowadzenia międzynarodowego biznesu zasadne wydaje się utworzenie angielskiej spółki LTD.

Warto pamiętać, iż osoby rozliczające się z dochodów osobistych na wyspach muszą pamiętać o podatku od dywidendy płaconym w przypadku, gdy zysk z dywidendy przekroczy 5.000 GBP. Powyżej tej sumy podatek sięga od 7,5% do 38,1%.

Skrót informacji o destynacji
Skrót informacji o spółce
  • Język urzędowy – angielski

  • Stolica – Londyn

  • Stawka CIT – 19%

  • Podstawowa stawka VAT – 20%

  • Typ jurysdykcji – członek UE

  • Lokalne podmioty – LTD

  • Ranking Doing Business 2017 – 7 miejsce

Lokalna spółka – LTD
Kapitał początkowy – 1 GBP
Czas rejestracji – 1-3 dni
Stawka CIT – 19%
Księgowość – wymagana
Typ spółki – limited (sp. z o.o.)

Bezpieczeństwo
Jakość systemu podatkowego
Korzyści podatkowe
Tax Haven Review 2017 – Wielka Brytania
Przewiń na górę