Rachunek bankowy w Liechtensteinie

Rachunek bankowy w Liechtensteinie to jedno z niewielu rozwiązań do lokowania prywatnych i firmowych aktywów, gdzie możemy uzyskać ponad standardową ochronę prawną swoich aktywów. swoją jurysdykcją Unii Europejskiej. Dzięki wysokiej kulturze bankowości i profesjonalnej obsłudze, bankowość w Liechtensteinie cieszy się doskonałą opinią wśród zamożnych klientów.

Liechtenstein to jedno z najbogatszych księstw na świecie, położone w jednym z najbogatszych korytarzy finansowych na granicy Szwajcarii i Austrii, Liechtenstein jest małym niemieckojęzycznym klejnotem w Alpach, który przyciąga wielu pracowników z sąsiednich krajów, z których wszyscy mieszkają tam w poszukiwaniu bogactwa, bardzo wysokiego standardu życia, ciekawego krajobrazu kulturowego i miejsca do uprawiania sportów zimowych. Liechtenstein należy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz strefy Schengen. Filarem gospodarki Liechtensteinu jest sektor bankowy ceniony na całym świecie.

Standardy bankowości w Liechtensteinie

Bankowość w Liechtensteinie wyróżnia się ponad przeciętnymi standardami obsługi i kultury. Dla podkreślenia stosowanych praktyk należy wskazać kilka najistotniejszych cech: 

  • wysoki poziom bezpieczeństwa

Żaden organ skarbowy ani administracyjny nie jest dla banku w Liechtensteinie stroną postępowania za wyjątkiem Sądu dlatego konto jest bezpieczne przed zajęciami.

  • wysoki poziom usług bankowych

Klienci banków w Liechtensteinie mają  szeroki wachlarz dostępnych instrumentów bankowych i inwestycyjnych.

  • wysoki poziom tajemnicy bankowej

Współpraca z bankami opiera się na wzajemnej dyskrecji i poszanowaniu zaufania klientów.

  • Liechtenstein nie jest członkiem Unii Europejskiej

Prawo księstwa nie jest regulowane przez organy Unii Europejskiej dzięki czemu na przestrzeni lat zachowują swoją stabilność i przewidywalność

Standardy bankowości w Liechtensteinie

Otwarcie konta bankowego jako obcego obywatela lub firmy w Liechtensteinie wiąże się ze szczególnymi zasadami mającymi na celu ochronę pieniędzy i ich beneficjentów. W Liechtensteinie można otworzyć zagraniczne konto bankowe dla firm lub konta osobiste, które są wyposażone w wiele udogodnień, biorąc pod uwagę przepisy dotyczące bankowości prywatnej, które są takie same jak w Szwajcarii. Założenie konta bankowego w Liechtensteinie może być łatwym procesem, jeśli zwrócą się Państwo o pomoc i wskazówki prawne do nas.

Korzyści płynące z otwarcia rachunku bankowego w Liechtensteinie

Założenie konta bankowego w Liechtensteinie wiąże się z licznymi korzyściami. Oferowany jest wysoki stopień tolerancji w porównaniu z bankami z innych krajów. Poza tym, klienci mogą otrzymać skuteczne rozwiązania dla swoich potrzeb w zakresie właściwego zarządzania swoimi aktywami. Rachunek bankowy otwarty w Liechtensteinie może zapewnić dostęp do europejskiego rynku finansowego.

Otwarcie rachunku bankowego w Liechtensteinie

Nasza firma jako profesjonalny partner i introducer kilku banków w Liechtensteinie pomaga w otwarciu prywatnego i firmowego rachunku bankowego w Liechtensteinie. Gwarantujemy procedurę otwarcia w ciągu 3-4 tygodni od daty przyjęcia do realizacji zlecenia. Otwarcie rachunku bankowego w banku w Liechtensteinie odbywa się zdalnie, ale jeśli chcą Państwo być obecni przy otwieraniu, zapewniamy również usługi towarzyszące.

Jakie dokumenty są niezbędne do otwarcia rachunku bankowego w Liechtensteinie?

Każdy z naszych partnerów finansowych określa swoje wymagania dotyczące pakietu dokumentów, ale dla osób fizycznych obowiązkowe jest dostarczenie paszportu. Konieczne jest przedłożenie potwierdzenia miejsca zamieszkania, które można potwierdzić pokwitowaniem zapłaty rachunków za media za ostatnie trzy miesiące. Ponadto partner finansowy będzie prosił o przedstawienie dossier oraz potwierdzenia posiadanego majątku.

Procedura otwarcia rachunku w banku w Liechtensteinie

Po otrzymaniu wniosku o otwarcie rachunku bankowego w Liechtensteinie, nasz pracownik skontaktuje się z Państwem i pomoże w doborze banku. W oparciu o udzielone przez Państwa odpowiedzi nasz specjalista wybierze dla Państwa najlepszy wariant i przeprowadzi przez proces aplikacji.

Nota prawna

Warunki otwarcia rachunku bankowego mogą ulec zmianie według uznania banku. Możliwe są dodatkowe opłaty pobierane przez sam bank. Otwarcie rachunku bankowego nie jest gwarantowane i podlega polityce banku i departamentowi ds. zgodności. Mogą istnieć ograniczenia dotyczące narodowości UBO, działalności gospodarczej i/lub jurysdykcji. Zwrot opłaty jest gwarantowany, jeśli rachunek nie zostanie pomyślnie otwarty, ale obowiązuje opłata administracyjna w wysokości 15% należnego wynagrodzenia.

michał jabłoński_kj
Autor:
Michał Jabłoński

office@kancelariajablonscy.pl

+48 500 398 184

Przewiń na górę