rozwiązania dla biznesu

Rejestracja fundacji prywatnych

Wspólnie z międzynarodowymi partnerami oferujemy usługę rejestracji fundacji prywatnej w kilku destynacjach podatkowych. Fundacja prywatna do dedykowany klientom zamożnym specjalny wehikuł gospodarczy pozwalający na swobodną sukcesję majątku jaki i jego zabezpieczenie przed ryzykami prawnymi i podatkowymi.

Prywatna fundacja jest niezależnym podmiotem prawnym powołanym wyłącznie w celach charytatywnych. W przeciwieństwie do publicznych organizacji charytatywnych, które opierają swoją działalność na zbiórkach publicznych, fundusze na rzecz fundacji prywatnych pochodzą zazwyczaj od pojedynczych osób, rodzin lub korporacji, które mogą odliczyć darowizny od podatku.

Słowo “fundacja” jest powszechnie używane w nazwach wielu różnych typów organizacji non-profit (np. Susan G. Komen Foundation, The Bill and Melinda Gates Foundation, Make-A-Wish Foundation). Jednak nie wszystkie z tych “fundacji charytatywnych” są fundacjami prywatnymi. W rzeczywistości, fundacja prywatna jest bardzo specyficznym i odrębnym rodzajem fundacji charytatywnej. Publiczna organizacja charytatywna otrzymuje fundusze od ogółu społeczeństwa, prywatna fundacja ma zazwyczaj jedno źródło finansowania, zazwyczaj jest to osoba fizyczna, rodzina lub korporacja.

Ponieważ fundacja prywatna pozostaje pod kontrolą darczyńcy, to Ty decydujesz o:

  • misji fundacji;
  • kogo włączyć do zarządu fundacji;
  • gdzie inwestowane są fundusze; oraz
  • jak i gdzie fundusze są przekazywane.

Ponieważ fundacja może być założona z zamiarem istnienia bezterminowego, datki na cele charytatywne mogą być przekazywane tak długo, jak długo istnieje fundacja. W ten sposób może ona stać się żywą pamiątką rodzinną, przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Kraje, w których rejestrujemy fundacje prywatne
gibraltar - jurysdykcje podatkowe

Gibraltar

liechtenstein - jurysdykcje podatkowe

Liechtenstein

malta - jurysdykcje podatkowe

Malta

szwajcaria - jurysdykcje podatkowe

Szwajcaria

Dlaczego warto wybrać Kancelarię Jabłońscy?
Wiedza
Strategia

Personalizacja

Poufność

Chcesz uzyskać poradę dotyczącą tego tematu?
Skontaktuj się z nami.

+48 22 299 45 65

ul. Poznańska 3 lok 36
00-680 Warszawa Polska

office@kancelariajablonscy.pl

Bądźmy w kontakcie
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Jabłońscy Sp. z o.o. moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Kancelaria Jabłońscy Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci podanego przeze mnie numeru telefonu przez Kancelaria Jabłońscy Sp. z o.o. w celu prowadzenia działań marketingowych przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących w rozumieniu ustawy Prawo telekomunikacyjne.
Przewiń na górę